SDE ve YTB işbirliği ile gerçekleştirilen ’Uluslararası Diplomasi Okulu’ Projesi kapsamında eğitim gören öğrenciler TİKA’yı ziyaret etti.

Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) işbirliği ile gerçekleştirilen Uluslararası Diplomasi Okulu projesi kapsamında Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrenciler, kurum gezisi kapsamında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı (TİKA) ziyaret etti.

TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik’in kabulünde gerçekleştirilen ziyarette, TİKA’nın faaliyetleri ve çalışmaları tanıtıldı. TİKA’nın kurumsal yapısı ve işleyişi hakkında da bilgilendirme de bulunan Çevik, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlandırdı. Programın akabinde uluslararası öğrencilere hediyelerini takdim eden Çevik, başarı dileklerini iletti.

Programa Stratejik Düşünce Enstitüsü’nü temsilen katılım sağlayan, SDE Akademi Koordinatörü Fatih Sezgin ve SDE Dış Politika Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Güneş ise SDE adına hediyelerini takdim etti.