Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) işbirliği ile gerçekleştirilen ‘Uluslararası Diplomasi Okulu’ Projesi kapsamında eğitim gören öğrenciler Mamak Üreğil Millet Bahçesi’nde hoş vakit geçirdi.

Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse’nin de iştirak ettiği etkinlikte öğrenciler, doğanın ve yeşilin tadını çıkardı. Kahvaltı programı ile başlayan etkinlikte öğrenciler düzenlenen mini konser ve sosyal aktivitelerle eğlendi. Öğrenciler, programın düzenlenmesinde desteğini esirgemeyen Mamak Belediye Başkanı Sayın Murat Köse’ye teşekkürlerini iletti.

Uluslararası Diplomasi Okulu nedir?

42 ülkeden 62 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen ‘Uluslararası Diplomasi Okulu’ projesinde Türkiye’nin gönül coğrafyası kapsamında geleceğin kültür elçileri olarak yetişmeleri amaçlanan lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenciler yer alıyor. Büyükelçiler Konferansı, Atölye Eğitimleri ve SDE Panel programları ile 16 hafta süren eğitim programında; Bölgesel Çalışmalar, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Medya ve Güvenlik alanlarında öğrencilere eğitim verildi.