Uluslararası Sistemin Yarattığı Sorunlar ve Çözüm Yolları
Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde 30-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında “Uluslararası Sistemin Yarattığı Sorunlar ve Çözüm Yolları” kongresi düzenlendi.
03 Haziran 2022 14:19
 
 
 
 

Stratejik Düşünce Enstitüsü’nde 30-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında iki gün süren  “Uluslararası Sistemin Yarattığı Sorunlar ve Çözüm Yolları”  kongresi düzenlendi.

23 ülkeden 60 akademisyen ve araştırmacının katıldığı kongrenin açılışı, Türkiye’de eğitim gören Kazakistan’lı araştırmacı Dr. Bekarys Nuriman’ın Dombra dinletisi ile başladı.

Oturum başkanlıklarını; Dr. Hülya Çengel Kasapoğlu, SDE Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Uzmanı Dr. Gökberk Durmaz, SDE Başkanı Doç. Dr. Güray Alpar, Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, Prof. Dr. Recep Kaymakcan ve SDE İç Politika ve Hukuk Koordinatörü Prof. Dr. Tevfik Erdem’in yaptığı kongrede araştırmacılar ve akademisyenler tarafından 60 farklı bildiri sunuldu.

Kongrenin kapanış ve sertifika törenine Endonezya’dan gelen “Centre for Political Studies Indonesian Instute of Science” isimli Think-tank kuruluşundan uzmanlar ve büyükelçilik yetkilileri de katıldı.