Sevgili Gençler;

Diplomasi günümüz dünyasının en önemli iletişim tekniğidir. Bu teknik, iç ve dış mecrada kişinin duruşunu, konumunu ve en önemlisi saygınlığını gösteren yegâne unsurdur. Bu noktada siz gençlerin bu iletişim tekniği en iyi şekilde öğrenmeleri ve uygulamaları gerekmektedir. 

Uluslararası Diplomasi Okulu, diplomasinin ne olduğunu, alanlarını, kullanım tarzını, uyulması gereken kuralları siz gençlere sunmak için yola çıkıyor. Değerli Büyükelçilerimiz, Büyükelçilik Ataşelerimiz ve panel programlarımız ile sizlerle buluşacağız. 16 hafta sürecek olan eğitim programında; Bölgesel Çalışmalar, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Ekonomi, Medya ve Güvenlik alanlarında eğitim almış olacaksınız. Program sonunda siz kıymetli gençlere katılım sertifikası vereceğiz. 16 haftanın sonunda siz gençlerden alanlarınıza yönelik akademik bir çalışma isteyeceğiz. Böylelikle üniversite çağında akademik bir makaleye sahip olacaksınız.

Kıymetli gençler; gelecek sizlerle birlikte güzel olacak. Sizlerin gelişimini önemsiyor, gelecek dünyasına en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Uluslararası Diplomasi Okulu siz değerli gençleri bekliyor.

Unutma! Sen yoksan bir kişi eksiğiz demektir. 

NOT: Bu eğitim programına Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Scholarship Programı’na kayıtlı olan öğrenciler başvurabilir. Başvuru linkine tıklandığında öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.