ULUSLARARASI DİPLOMASİ OKULU BAŞLIYOR  

SDE Uluslararası Diplomasi Okulu Türkiye’nin en prestijli diplomasi eğitim programlarından biridir. Eğitimler, yabancı büyükelçiler/diplomatlar, önde gelen siyasetçiler, tecrübeli akademisyenler ve seçkin uzmanlar tarafından verilmektedir.

İşte şartlar:

  1.  Eğitim Programı, 05 EKim 2023 ile 21 Aralık 2023 tarihleri arasında 14 hafta süreyle yüz yüze icra edilecektir.

  2. Program sonunda başarılı olan katılımcılara “SERTİFİKA” verilecektir.

  3. Programlar, Perşembe ve Cumartesi günleri 13.30 - 17.00 saatleri arasında yapılacaktır.

  4. Programlara, her branştaki lisans ve lisansüstü eğitime devam edenler ile mezunlar katılabilecektir.

  5. Başvurusu kabul edilen adaylar 3 Ekim 2023 tarihinde “Aşağı Öveçler, Çetin Emeç Bulvarı, 1330 Cadde, No:12 Çankaya/ANKARA” adresinde, Türkiye ve yakın çevresini ilgilendiren konularda yazılı ve sözlü sınava tabi tutulacak, başarılı olan adaylar, 5 Ekim 2023 tarihinde düzenlenecek törenle eğitime başlayacaklardır.

 

Nasıl müracaat edilecek? 

*Programa dahil olmak isteyen adayların SDE Akademi web sayfasında "www.sdeakademi.org" yer alan başvuru formunu doldurup ayrıca eğitim durumlarını gösteren belgeler ile dijital ortamda vesikalık fotoğraflarını ve CV’lerini 30 Eylül’e kadar Stratejik Düşünce Enstitüsü’ne aşağıdaki mail üzerinden ulaştırmaları gerekmektedir. (Sisteme yüklenecek fotoğrafların jpeg formatında ve çözünürlüğü düşürülmüş olması gerekmektedir. Örnek: 300*300)

  • İlk olarak "https://sdeakademi.org/basvuru_0-727 "adresindeki başvuru formunun doldurulması,

  • İkinci olarak ise "sdeakademi@sde.org.tr" mail adresine eğitim durumlarını gösteren belgeler ile dijital ortamda vesikalık fotoğrafların ve CV’lerin gönderilmesi gerekmektedir. 

 

Son Başvuru Tarihi  : 30 Eylül 2023

Mülakat                     : 03 Ekim 2023  

 

Ayrıntılı bilgi için;www.sdeakademi.org" web adresi üzerinden veya 0530 9264113 GSM numarasından  bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Katılımınızı bekler, başarılar dileriz.