SDE YAZ DÖNEMİ STAJ PROGRAMI

Amaç

SDE, lisans ve lisansüstü öğrencilere araştırma becerilerini geliştirmeleri için bir staj programı düzenlemektedir. Program süresince öğrencilerin çalışma alanlarında iyi birer araştırmacı olmaları, tecrübelerini geliştirmeleri ve SDE’nin yapmış olduğu çalışmaları tanımaları amaçlanmaktadır.

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerde lisans (üçüncü ve dördüncü sınıf) veya lisansüstü eğitimine devam eden öğrenciler başvurabilirler. Ayrıca lisans eğitimini son bir yıl içerisinde tamamlamış ve herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. Stajyer adaylarının araştırma konularına karşı derin bir ilgisi ve yüksek bir motivasyona sahip olmaları gerekmektedir.

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

SDE, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi-Kamu Yönetimi, Savunma-Güvenlik, Ekonomi-Finans, Medya-İletişim ve Sosyoloji Bölümleri öncelikli olmakla birlikte sosyal bilimlerin değişik disiplinlerinde akademik eğitim almış/almakta olan kimselerin başvurularını kabul etmektedir.

Stajyerlerin Görev ve Sorumlulukları

Stajyerler;

SDE Başkanlığı ve uzmanlarınca kendilerine verilen görevlerini yerine getirirler.

SDE uzmanları tarafından stajyerlere yönelik düzenlenen ders programlarına katılırlar.

Toplantı, konferans ve uygulamalara katılırlar.

Kendilerine SDE Başkanlığı veya uzmanlarınca ve/veya bunların görevlendirdiği diğer SDE görevlilerince eğitimleri için verilen görevleri yerine getirirler. SDE’de bulundukları süre boyunca SDE’nin kurallarına uymayı kabul ederler.

SDE mesai saatlerine (Hafta içi: 09.00-18.00) ve bunun dışında kendilerine yapılan katılım çağrılarına uymak zorundadırlar.

Staj, Ücretli Midir?

SDE Staj Programı başvurusu kabul edilen herkes için ücretsizdir. SDE’de Staj Programını başarıyla tamamlayanlara program sonrasında sertifika verilmektedir.

Staj Yeri Neresidir?

Staj, SDE’nin Ankara’daki ofis binasındadır. Ankara dışından başvuranlar, çalışma süresince kalacakları yeri kendileri temin etmekten sorumludurlar. SDE staj programına kabul edilen öğrencilere herhangi bir barınma olanağı sağlamamaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Staj başvurusunda bulunacak adayların, 01-06 Haziran 2021 Tarihleri arasında başvurularını SDE Akademi web sayfasından yapmaları gerekmektedir. Adaylar, SDE Akademi web sayfası aracılığıyla başvuru formunu eksiksiz olarak doldurararak başvurularını tamamlayacaklardır.

Staj Dönemi 

14 Haziran 2021 - 16 Temmuz 2021 tarihleri aralığında yapılacaktır. 

Staj Başvuru Linki İçin Tıklayınız...